Реал Мадрид e новият Супершампион на Европа по футбол

08:14, 11 авг 22 / Спорт 25 2619 Шрифт:
Биляна Иванова Редактор: Биляна Иванова

Носителят на трофея в Шампионската лига Реал Мадрид е новият носител на Суперкупата на УЕФА. Тимът на Карло Анчелоти надигра с 2:0 победителя в Лига Европа Айнтрахт (Франкфурт) на олимпийския стадион в Хелзинки.

Дейвид Алаба откри резултата в 37-ата минута, а Карим Бензема удвои в 65-ата. Така Реал спечели петата си Суперкупа и се изравни по този показател с Милан и Барселона.

Това бе осмо участие на „белите“ в двубоя за този трофей. Освен това те направиха още една крачка по пътя към това да завършат календарната година с шест отличия.

Първите десет минути бяха равностойни, но след четвърт час игра „орлите“ можеха да поведат в резултата. Рафаел Боре се възползва от грешка на Ферлан Менди и подаде за Даичи Камада, който шутира по земя, но Тибо Куртоа спаси вратата си от попадение. Четири минути по-късно Винисиус стреля след подаване на Карим Бензема, Кевин Трап беше безпомощен, но Тута изчисти кълбото точно преди то да влезе в мрежата. В 24-ата минута Ансгар Кнауф овладя при далечната греда и опита да се разпише в близкия ъгъл, но Куртоа отново се намеси на висота.

В 36-ата минута на двубоя Тони Кроос подаде за Винисиус, който отправи опасен шут, но Трап отби в ъглов удар. При него Реал Мадрид взе преднина в резултата. Топката беше центрирана за Бензема и той пусна към Каземиро, който беше на далечната греда и асистира за Дейвид Алаба. На празна врата австриецът се разписа за 1:0.

В 55-ата минута мадридчани бяха съвсем близо до реализирането на още един гол. Винисиус засече с глава подаване в наказателното поле, но стражът Кевин Трап изби с крак. Пет минути след това Бензема шутира опасно, но топката се отби в напречната греда. В 63-ата минута Ансгар Кнауф навлезе в наказателното поле и стреля по земя в долния ляв ъгъл, но Тибо Куртоа отново не позволи на кълбото да влезе във вратата, предаде БНР.

Две минути по-късно Винисиус беше изведен и подаде за Карим Бензема и той от границата на наказателното поле реализира за 2:0, хващайки в крачка Кевин Трап, който можеше да се намеси по-решително.

До края на двубоя „белите“ контролираха изцяло събитията на олимпийския стадион в Хелзинки и не допуснаха сериозно напрежение пред Тибо Куртоа.