Левски изхвърча от Европа след драма с дузпи на Герена

08:50, 12 авг 22 / Спорт 25 2943 Шрифт:
Биляна Иванова Редактор: Биляна Иванова

Левски отпадна в третия предварителен кръг в Лигата на конференциите, след като загуби от Хамрун на стадион „Георги Аспарухов“. Левски беше близо до класиране напред, но допусна поражение с 1:2 в редовното време. При дузпите малтийците ликуваха с 4:1.

След само 90 секунди игра Левски можеше да излезе напред в резултата на стадион „Георги Аспарухов“. Уелтън проби опасно по десния фланг и центрира остро в наказателното поле към Роналдо, който обаче не успя да засече топката във вратата на Хамрун.

В 35-ата минута „сините“ стигнаха до нов страхотен шанс за гол. След центриране от статично Краев засече с глава, но ударът му бе избит от Бонело в гредата. Малко след това „сините“ организираха нова добра атака. Билал Бари центрира отдясно, Цунами стреля с глава, но в аут. Малтийците отговориха в 43-ата минута, когато Корболан стреля, но изпрати топката в аут.

В 75-ата минута гостите направиха добра контраатака. Елвис Машике получи дълга топка зад защитата, но Хосе Кордоба се справи със ситуацията и изби топката. Три по-късно Хамрун успя да изравни. Камензули центрира в наказателното поле, където Матю Гюламие беше забравен от „синята“ отбрана и засече с десния крак. Първоначално Михайлов успя да спаси, но при добавката Гюламие бутна топката между краката на капитана на столичани - 0:1.

В 91-ата минута Левски вкара гол, който изглеждаше, че ще ги класира за плейофа в Лигата на конференциите. Разписа се Цунами след корнер. Секунди по-късно обаче малтийците смълчаха Герена с второ попадение. Николай Михайлов направи безобразна грешка, като излезе неразчетено и Раян Камензули вкара под гредата, за да прати мача в продължения, съобщи БГНЕС.

В допълнителното време лекото игрово предимство на домакините се запази, но липсваха чистите положения. Логично се стигна до дузпи, в които Цунами и Филип Кръстев пропуснаха. Куриозното е, че Ники Михайлов спаси четвъртата дузпа за Хамрун (изпълнена от Феделе), но тя беше повторена заради излизане на стража преди сигнал на съдията.

Стоилов: Може да реагираме само с работа

Всичко беше в наши ръце, успяхме и да отбележим в добавеното време. Допуснахме обаче две елементарни грешки. Видях още в първия мач, че Хамрун е много сериозен отбор, въпреки че днес не смятам, че заслужавахме да загубим. Когато допуснеш такива елементарни грешки в атака и в защита, няма как да спечелиш. Дузпите бяха лотария. Донякъде прескочихме етапи в развитието си. Това ще ни е обеца на ухото за следващи мачове, обяви треньорът на Левски Станимир Стоилов след драматичната загуба с дузпи от Хамрун Спартанс в третия квалификационен кръг на Лига на конференциите.

„Сините“ бяха много близо до продължаване напред, но допуснаха гол в добавеното време, след което бяха по-неточни при дузпите. „И в атака и в защита имахме проблеми. Пропуснахме стопроцентов гол още в първата минута. Недопустимо е да правим такива детински грешки отзад. Трябваше да атакуваме топката веднага и е недопустимо да се пуска топката зад гърба на защитниците в 93-а минута. Това са грешки, които трябва да чистим“, допълни Стоилов.

Този отбор има много да учи и много да надгражда като класа. Записахме приказни 8-9 месеца, които днес свършиха и е време отново да започнем да работим върху грешките. Крехки сме като клуб. Всичко до момента беше над очакванията. Не е срамно отпадането, това е сериозен отбор. Може да реагираме само с работа. Клубът трябва да си извади изводите и да заприличаме на европейски клуб. Трябва да се работи, друго не може да се прави. Клубът също ще трябва да влиза в нормалните граници. Трябва и аз да подобря изискванията към отбора. Не са ни това възможностите, особено с тези леки грешки днес. Дано си вземем поука. Георги е болен и затова не взе участие в мача“, каза още той.

„Негативно ще се отрази отпадането финансово. Отлагахме мачове, за да стигнем до бараж, така че днес се провалихме и на този фронт. Нормално е, когато загубиш от Хамрун да има отдръпване от феновете, но мисля, че имаме нужда от максимална подкрепа. Без фенове няма смисъл от Левски. Само феновете не са го подвели. Всички останали сме виновни, че сме докарали клуба дотук“, завърши Стоилов.