С песни и танци млади пловдивски таланти заклеймиха наркотиците (снимки и видео)
19:30, 25 юни 15
25
547
Шрифт:
Зам.-кметът по спорт, социална политика и младежки дейности Петър Зехтински и Живка Йовчева, председател на Общинския съвет по наркотични вещества (ОСНВ) с Превантивно-информационен център (ПИЦ) - Пловдив, откриха концерта, посветен на борбата с наркотичните зависимости.
"Много е важно как ще изживеем живота си и какви следи ще оставим, затова желая на всички млади хора да творят, да спортуват и да не посягат към наркотиците", каза ресорният зам.-кмет. "Радвам се да видя толкова много хора тук, което означава, че имаме много поддръжници в борбата ни срещу дрогата", отбеляза от своя страна Живка Йовчева.
Инициативата под надслов "Днес избираш своето утре" се осъществи за четвърти път в Пловдив и бе посветена на Международния ден за борба с употребата и нелегалния трафик на наркотици - 26 юни.
По обобщени данни от проучвания през периода 2007-2012 г. общо около 570 хиляди български граждани от 15 до 65 години поне веднъж в живота си са употребили някакво наркотично вещество.
Последни новини

Вземете Huawei Watch 5 с до 300 лв. отстъпка от А1 и Extra SIM без такса за първите 6 месеца
15:22, 04 юли 25 / А1
Връщане в училище: как търговците се подготвят за един от най-силните сезони в годината
17:20, 03 юли 25 / Свят
Лятна селекция 5G смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
13:14, 03 юли 25 / А1
Добави коментар