Самозванци се представят за плажни спасители по Черноморието
12:52, 30 юли 15
25
644
Шрифт:
Има хора, които издават фалшиви сертификати на спасители по море, уточниха от организацията. През миналата година от БЧК са заверили талони на 599 души за спасители на море. Тази година заверените талони са 469.
По информация на хуманитарната организация незаконните спасители за море са около 100 души. Министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова е сезирана за проблема, подчерта Илко Раев, председател на Областния съвет на БЧК във Варна.
Няколко фалшиви талона са иззети от БЧК, за да бъдат приложени към сигнала. Илко Раев допълни, че вече има четири лица, осъдени на пробация. Те са упражнявали водноспасителна дейност на плажа в Царево. Според Илко Раев е необходим по-голям контрол на място за недопускане на тези нарушения.
Последни новини

Поредицата "Прислужницата" на Фрида Макфадън: Защо целият свят е обсебен от тези психотрилъри?
19:40, 15 авг 25 / Свят
На 12 август Сливен ще отбележи Международния ден на младежта
09:14, 11 авг 25 / Регионални новини
Логиката на "Kонтролния прът"
17:45, 10 авг 25 / Idealisti
Добави коментар