РИОСВ-Русе санкционира "Монтюпе"
16:40, 30 юли 15
25
1038
Шрифт:
На дружеството е съставен акт за установяване на административно нарушение за констатирано неспазване на условието в КР, свързано с разрешените максимални дебити на част от експлоатираните на площадката изпускащи устройства. Операторът не е уведомил компетентните органи за извършената промяна в аспирационната система на участък от производството на алуминиеви автомобилни детайли, коментират още от екоинспекцията.
От извършения емисионен контрол на 14 изпускащи устройства на територията на завода, в две от тях е установено превишение на заложените в разрешителното емисионни норми по показател общ органичен въглерод. За това на оператора са наложени две текущи месечни санкции за замърсяване на атмосферния въздух с вредни емисии. Санкциите са в общ размер 14 300 лева.
До края на август изтичат сроковете на дадните предписания от проверката по условията в комплексното разрешително.
След представяване на изисканата от оператора информация по изпълнение на предписанията, ще се осъществи последващ контрол от страна на РИОСВ-Русе.
Припомняме, че това не е първата санкция, която екоинспекцията налага на предприятието. При предходния случай казусът бе отнесен и до съдебната зала, където бе потвърдено становището на РИОСВ-Русе.
Последни новини

„Последен изход: Наследството“ – новата глава от култовата поредица вече е част от Видеотеката на A1 ТВ
11:29, 01 юли 25 / А1
Уимбълдън, където традицията среща модернизма и технологиите
17:02, 27 юни 25 / Свят
А1 е любимата марка на българските потребители в категория "Телекомуникации" за седма поредна година
14:26, 26 юни 25 / А1
Може ли Биткойнът да замести долара
06:30, 25 юни 25 / IdealistiИзбрани новини

Целта оправда средствата
06:35, 30 юни 25 / Idealisti
От легенда до сянка, в клетката на собствената си слава
07:05, 29 юни 25 / Idealisti
Фалшиви гласове, истински проблем: Музикалната индустрия срещу изкуствения интелект
08:00, 28 юни 25 / Idealisti
Добави коментар