Забавят реновацията на терена зад паметника на Хаджи Димитър
07:53, 26 авг 15
25
613
Шрифт:
„Общината има готовност да започне изграждането на допълнителния обект в центъра към проекта „Зелени, достъпни и активни пешеходни зони”, но ще се съобразим с планираните в началото на септември – Колоездачна обиколка на България и Рали „Сливен”, поясниха още от общината.
Обектът трябва да бъде завършен в рамките на два месеца, а общата му стойност е 267 297,45 лева. Това са средства от икономиите, реализирани по проекта за ремонт на центъра.
Общата площ на реконструирания терен ще бъде около 3 декара и в обхвата му влиза улицата зад паметника „Хаджи Димитър” и стига до площада пред Митрополията. В това пространство ще се изгради паркинг за 23 автомобила, богато озеленяване и площадно пространство, което да отговаря на нуждите на Сливенска митрополия. В цялата зона ще се поставят пейки, кошчета за отпадъци, осветителни тела и вградено в тротоара ефектно осветление. Между съществуващия и новия площад ще има връзка.
Последни новини

А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
А1 с нова възможност за дарение през Моят А1
15:57, 16 сеп 25 / А1
А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
Добави коментар