В ареста остава мъж от Оброчище, разследван за грабеж с побой
12:20, 29 сеп 15
25
730
Шрифт:
Въпреки, че защитата на Росенов днес твърди, че той не е участвал в побоя над пострадалия, Варненският апелативен съд се съобрази със събраните в хода на разследването доказателства и потвърди определената му най-тежка мярка за процесуална принуда. Свидетелските показания на пострадалия от грабежа мъж, както и тези на купувача на откраднатия телефон обосновават предположението, че Росен е съпричастен към престъплението, за което се разследва. Както характера на престъпното деяние, така и тежестта на санкцията, предвидена от закона (от 3 до 10 години затвор) водят съда до извода, че ако е с по-лека мярка за неотклонение Росенов може да се укрие от наказателно преследване или да извърши друго престъпление. Нещо повече. Обвиняемият има висящо досъдебно производство за идентично престъпление, отново в РУ МВР Албена, за което прокуратурата твърди, че има внесен обвинителен акт в Добричкия окръжен съд.
Определението на Апелативен съд Варна, с което е потвърдена мярката за неотклонение „задържане под стража” за Росен Росенов от с.Оброчище, разследван за грабеж, извършен в съучастие с друго лице не подлежи на обжалване.
Последни новини

"Грешници" – тайнственият свят оживява във Видеотеката на A1 Xplore TV
14:53, 05 юни 25 / А1
Специална селекция смартфони с до 80% отстъпка от А1 през юни
12:39, 04 юни 25 / А1
А1 и Националната асоциация за приемна грижа отличиха зрелостници във „Вечерта на успелите“ – празник, посветен на силата на подкрепата
18:00, 03 юни 25 / А1
Добави коментар