Борисов иска да паднат визите на Турция само за чиновниците и бизнеса
18:58, 29 ное 15 / Политика
25
1280
Шрифт:
„Ние имахме по време на социализма т. нар. служебни паспорти, които имаха държавните служители, спортните федерации, което до голяма степен облекчаваше движението”, даде пример Борисов.
Относно искания фонд от общо 3 млрд. евро в помощ на бежанците в Турция Борисов каза, че България не е предупредена, че трябва да отдели пари от бюджета си. Не е казано и колко, затова няма планирана сума.
„Тази тема поне от опорните точки, които посланик Цанчев ни е дал, няма да се разглежда днес. Вицепредседателят на Европейската комисия Кристалина Георгиева, която отговаря и по бюджета, трябва да даде финансовата рамка откъде и как ще се наберат тези пари", каза още той.
По предварителна информация ЕК предвижда 500 млн. евро от фонда за Турция да бъдат от общия евробюджет , а останалите 2,5 млрд. евро да бъдат от вноски на 28-те страни-членки.
По темата с разширяването на газопровода „Северен поток 2“ от Русия към Германия премиерът заяви, че страната ни не е против това. Той каза, че страната ни няма да подпише обща позиция с други 9 източноевропейски страни, които се противопоставят на проекта.
Относно газовите ни връзки с Гърция и Румъния Борисов обеща те да са готови догодина.
Още от „Политика“

Радев безочливо гази Конституцията, отказа да покани ДПС-Ново начало на консултации
18:13, 10 дек 24 /
Цветан Цветанов със срещи във Вашингтон
15:32, 05 дек 24 /
Само лоялност към Борисов не стига, силно "тежи" парафът на Пеевски
13:22, 25 ное 24 /
Цветанов с призив към свободните избиратели: Излезте и гласувайте
21:34, 16 сеп 24 /Последни новини

„Последен изход: Наследството“ – новата глава от култовата поредица вече е част от Видеотеката на A1 ТВ
11:29, 01 юли 25 / А1
Уимбълдън, където традицията среща модернизма и технологиите
17:02, 27 юни 25 / Свят
А1 е любимата марка на българските потребители в категория "Телекомуникации" за седма поредна година
14:26, 26 юни 25 / А1
Може ли Биткойнът да замести долара
06:30, 25 юни 25 / IdealistiИзбрани новини

Целта оправда средствата
06:35, 30 юни 25 / Idealisti
От легенда до сянка, в клетката на собствената си слава
07:05, 29 юни 25 / Idealisti
Фалшиви гласове, истински проблем: Музикалната индустрия срещу изкуствения интелект
08:00, 28 юни 25 / Idealisti
Добави коментар