И Сопот на протест срещу промените в учебниците
18:08, 30 яну 16
25
1191
Шрифт:
По думите му, решението на служителите на музея и гражданите на Сопот е заради огласените през седмицата промени в учебните програми. „Не смятам, че с оставката на един министър нещата ще се променят, това са тенденции, които вървят от няколко години и постепенно отпадат емблематични български творби”, заяви още Стефан Филчев.
Протестът ще е в 10.00 часа пред паметника на Иван Вазов. „Много хора ме питат дали протестът ще бъде мълчалив, не няма да е, тъй като ние ще бъдем там, за да бъдем чути”, допълни музейният директор. По думите му, при създалата се ситуация учителското съсловие е трябвало да бъде по-активното.
„Ако в нашето общество продължава да битува страх от уволнение или репресия, значи не сме узрели промяната и сами ще си бъдем виновни”, каза още Стефан Филчев. По думите му, хора от всякакви възрасти в Сопот изразяват своето несъгласие с подмяната на историята и са готови да подкрепят протеста, като се включват и в подготвената подписка", завърши Филчев.
Последни новини

А1 приема предварителни поръчки за най-новите продукти на Apple
20:34, 12 сеп 25 / А1
Умен старт на новия семестър – водещи смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
19:02, 11 сеп 25 / А1
Най-новите продукти на Apple – скоро в А1
18:28, 10 сеп 25 / А1
Добави коментар