Гръцката полиция изтегля бежанците от лагера Идомени на гръцко-македонската граница
11:36, 23 фев 16 / Свят
25
309
Шрифт:
В понеделник голяма част от мигрантите стояха на жп линии в района Идомени в опит да преминат през границата към Македония, вбесени от бавенето и допълнителните рестриктивни мерки по границата. Македония реши да пуска само мигранти от страни, в които има военни конфликти. Така Скопие затвори границата си с Гърция за бежанци от Афганистан.
Службите за сигурност на Гърция са затворили входа до лагера и не предоставят достъп на журналисти и служители на неправителствените организации. Само представители на Агенцията на ООН за бежанците (ВКБООН) имат достъп до мястото. „Те не искат някой да види какво се случва там“, предава кореспондентът на "Шпигел" Гиоргос Кристидес.
„Акцията започна“, заяви в ранните часове на вторник кметицата на Идомени Сантула Супли в блиц интервю за гръцка държавна телевизия.
Междувременно бежанците се извозват с автобуси в нов лагер за прием на имигранти, намиращ се на 80 км Солун.
Гранично-пропускателният пункт Идомени на границата между Гърция и Македония е основна част от „Балканския бежански маршрут“ към Централна Европа.
Още от „Свят“

Тур дьо Франс 2025: Голямото състезание в числа
18:03, 07 юли 25 /
Връщане в училище: как търговците се подготвят за един от най-силните сезони в годината
17:20, 03 юли 25 /
Уимбълдън, където традицията среща модернизма и технологиите
17:02, 27 юни 25 /
Разбиране на страничните залози в Блекджек
07:10, 19 юни 25 /Последни новини

Рекорден брой геймъри взеха участие в турнирите на А1 по време на Aniventure Comic Con 2025
17:58, 07 юли 25 / А1
Вземете Huawei Watch 5 с до 300 лв. отстъпка от А1 и Extra SIM без такса за първите 6 месеца
15:22, 04 юли 25 / А1
Лятна селекция 5G смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
13:14, 03 юли 25 / А1
Добави коментар