Хора в неравностойно положение от Бургас изпращат мартеници в Брюксел (снимки)
12:16, 27 фев 16
25
500
Шрифт:
Под вещото ръководство на ръководителката Марионела Стоянова, членовете на творческата работилница към сдружение „Социален център Бургас” изработиха пъстри картички със символите на пролетта и първомартенските традиции. Освен картички, от сдружението оплетоха и красиви мартеници към всяка от тях.
Евродепутатът Мария Габриел ще занесе изработените картички и мартеници на своите колеги в Европейския парламент от другите европейски държави. Те ще бъдат придружени с послание, разказващо за символиката на носенето на мартеници като български народен обичай.
Творческата работилница на хора с увреждания се посещава от лица с физически, умствени и сензорни увреждания. С помощта на социални работници те не просто творят, но и общуват по-пълноценно. Всички участници в изработването на картичките и мартениците бяха изключително развълнувани да разберат къде ще отидат техните изделия и пожелаха да носят на европейските депутати здраве и късмет.
Последни новини

„Последен изход: Наследството“ – новата глава от култовата поредица вече е част от Видеотеката на A1 ТВ
11:29, 01 юли 25 / А1
Недопустимо ли е предложението за отмяна на решенията за образуване на Карандила и Даулите в селищни образувания?
13:05, 30 юни 25 / Регионални новини
Уимбълдън, където традицията среща модернизма и технологиите
17:02, 27 юни 25 / Свят
А1 е любимата марка на българските потребители в категория "Телекомуникации" за седма поредна година
14:26, 26 юни 25 / А1Избрани новини

Новият стар расизъм
15:30, 01 юли 25 / Idealisti
Целта оправда средствата
06:35, 30 юни 25 / Idealisti
От легенда до сянка, в клетката на собствената си слава
07:05, 29 юни 25 / Idealisti
Добави коментар