Българо-турската камара в Шумен промени името си
19:37, 27 фев 16
25
784
Шрифт:
„Много фирми от София, Пловдив и Хасково изявяват желание да станат наши членове, но ограничаването на дейността на Камарата само в Североизточна България чрез името й спъваше този процес на присъединяване. Затова решихме да отпадне това териториално ограничение“, заяви на Общото събрание председателят на Управителния съвет на Камарата и собственик на „Алкомет“ АД Фикрет Индже.
Преди това Изпълнителният директор на Камарата Венцислав Венков прочете отчетен доклад за дейността организацията през 2015 г.
Бяха направени много предложения и споделени идеи за бъдещата дейност на неправителствената бизнес организация. Те бяха насочени основно към подобряване на взаимодействието между отделните членове. Бяха предложени и различни виждания за подобряване информираността на потенциални бъдещи инвеститори, които имат интереси за развитието на бизнес у нас.
Беше избран нов управителен съвет. За председател беше преизбран Фикрет Индже, за зам.-председатели Свилен Лазаров, бизнесмен от Шумен и Едис Емре от Добрич. Членове на ръководния орган са Ердинч Мехмедов от Разград, Йозджан Ариф и Ибрахим Ар от Търговище, Озан Атмар от Варна. Бяха преизбрани членовете на Контролния съвет нотариус Ася Асенова и Анета Свещарова от Шумен, и изпълнителния директор на „Зираат Банк“ във Варна Исмет Баджаков.
Последни новини

„Последен изход: Наследството“ – новата глава от култовата поредица вече е част от Видеотеката на A1 ТВ
11:29, 01 юли 25 / А1
Недопустимо ли е предложението за отмяна на решенията за образуване на Карандила и Даулите в селищни образувания?
13:05, 30 юни 25 / Регионални новини
Уимбълдън, където традицията среща модернизма и технологиите
17:02, 27 юни 25 / Свят
А1 е любимата марка на българските потребители в категория "Телекомуникации" за седма поредна година
14:26, 26 юни 25 / А1Избрани новини

Новият стар расизъм
15:30, 01 юли 25 / Idealisti
Целта оправда средствата
06:35, 30 юни 25 / Idealisti
От легенда до сянка, в клетката на собствената си слава
07:05, 29 юни 25 / Idealisti
Добави коментар