Бивш служител на „Енерго-Про“ манипулирал електромери със софтуер
14:59, 28 мар 16
25
899
Шрифт:
36-годишният Й. Т. и 45-годишният осъждан Т. С. от Игнатиево са заловени на 22 март около 14,30 ч. на ул. „24-та“ в района на Евксиноград с лаптоп пред отворено табло с електромери. При задържането им служители МВР иззели самоделни устройства за софтуерна манипулация и безжична връзка между лаптопа и електромера, както и множество ключове за таблата на „Енерго-Про“.
При последвалите процесуално-следствени действия двамата предали доброволно технически устройства, матрици за изготвяне на пломби, уред за поставянето им, преносим компютър, дистанционни, ключове за електрически табла и други средства, използвани за нерегламентираната дейност. Претърсени са били два адреса и един автомобил на двамата мъже, единият от които е бивш служител на „Енерго-Про“. Намерени са и схеми за дистанционните устройства.
Работата по досъдебното производство продължава под ръководството на Варненската районна прокуратура. Двамата са задържани за срок до 24 ч., уточниха от областната дирекция на МВР.
Последни новини

Избор на офис столове за детска стая
21:20, 10 окт 25 / Свят
Вземете новите Huawei Watch Ultimate 2 и Watch D2 Blue при атрактивни условия от А1
20:34, 09 окт 25 / А1
Защо дамските сникърси са новата визитка на съвременната жена?
09:15, 09 окт 25 / Свят
Добави коментар