Задържаха мъж с детско порно в Бургас
17:00, 27 май 16
25
684
Шрифт:
Установено е, че на компютъра си мъжът съхранява голяма по обем информация, съдържаща порнографски материали с участието на видимо малолетни лица. От дома му са иззети компютърни конфигурации - настолен компютър, лаптоп, таблет и множество оптични и електронни носители на информация, която има отношение към извършваната от него престъпната дейност.
Д. А. е задържан за срок от 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство в ОДМВР-Бургас за извършено престъпление по смисъла на чл.159 ал.6 от НК. Уведомена е компетентната прокуратура.
Спецоперацията е осъществена след получена информация за британски гражданин, собственик на къща в село Оризаре, заподозрян, че държи на компютъра си файлове с детска порнография. Срещу него е образувано досъдебно производство в Районното управления в Несебър.
При предприетите полицейски действия е установена самоличността на собственика А. Д. - постоянно пребиваващ гражданин на ЕС. Домът му е претърсен, иззети са два лаптопа, преносим харддиск, цифров фотоапарат и оптични носители. По случая е образувано досъдебно производство по чл.159 ал.6 от НК. А.Д. е задържан за срок от 24 часа. Работата по документиране на престъпната му дейност продължава.
Последни новини

Посрещнете лятото с нов смартчасовник на Apple с до 200 лв. отстъпка от А1
13:06, 06 юни 25 / А1
"Грешници" – тайнственият свят оживява във Видеотеката на A1 Xplore TV
14:53, 05 юни 25 / А1
Специална селекция смартфони с до 80% отстъпка от А1 през юни
12:39, 04 юни 25 / А1
Добави коментар