Драгомир Стойнев: БСП вече е на терена, търсим гражданска подкрепа
16:53, 24 авг 16 / Политика
25
472
Шрифт:
По думите му БСП първа започва да се отваря към гражданското общество и това е пътят, по който трябва да върви.
Стойнев обяви, че в Стара Загора днес е създаден пърият Инициативен граждански комитет за подкрепа на ген. Румен Радев като кандидат за президент. В него влизат над 25 личности с авторитет в образованието, спорта, националната сигурност и отбрана, културата и здравеопазването. Те заявяват, че застават зад кандидатурата на ген. Румен Радев за президент, водени от разбирането, че на България и българското общество са им нужни връщане на авторитета и силата на президентската институция; единение на нацията около стожер, който да е гарант за стабилността на политическите процеси вътре в страната; балансирана и уравновесена фигура, която да отстоява националния интерес в променящата се геополитическа конфигурация.
„Моделът на политическото инженерство приключи, няма как енергията на избирателите да бъде насочвана и употребявана чрез скрити договорки, независимо на коя сила симпатизират“, каза още Стойнев. Той заяви, че не вижда интрига в решението на Изпълнителното бюро от вчера, според което БСП иска широка гражданска инициатива зад кандидатурата на ген. Румен Радев, а не коалиционен формат с АБВ. Според него много по-добър е форматът, в който наред с политически партии зад генерал Радев да застанат организации и структури на гражданското общество. По думите на Стойнев БСП много точно следва стъпките, обещани от последния конгрес – промяна, нова политика, отваряне на партията към гражданското общество, към професионални, неправителствени организации, граждански обединения.
Според другия старозагорски депутат Георги Гьоков, левите ще се обединят зад кандидатурата на ген. Радев и без подкрепата на АБВ.
Още от „Политика“

Радев безочливо гази Конституцията, отказа да покани ДПС-Ново начало на консултации
18:13, 10 дек 24 /
Цветан Цветанов със срещи във Вашингтон
15:32, 05 дек 24 /
Само лоялност към Борисов не стига, силно "тежи" парафът на Пеевски
13:22, 25 ное 24 /
Цветанов с призив към свободните избиратели: Излезте и гласувайте
21:34, 16 сеп 24 /Последни новини

През великденските празници работното време на магазините на А1 ще бъде променено
19:05, 18 апр 25 / А1
Благословени Великденски празници!
08:04, 18 апр 25 / Idealisti
Как да изберете подходяща агенция за дигитален маркетинг за вашия бизнес
06:50, 17 апр 25 / Свят
Добави коментар