Благотворителна инициатива в полза на болни от рак деца в Деня на езиците
08:19, 26 сеп 16
25
548
Шрифт:
В деня на езиците, на жестомимичния език, на езика на изкуството и на езика на милосърдието, ще прозвучат стихове, песни на различни езици, музикални изпълнения на ученици и преподаватели от школите на Народно читалище“Йордан Йовков-1870“, СОУ „Св. Климент Охридски“ и ПГТП „Райко Цончев“.
В Езиковото ателие кметът Йордан Йорданов ще напише на български език ключовите думи на събитието - „милосърдие“, „любов“, „сърдечност“ и др. Чуждестранни студенти от Висше училище по мениджмънт, ученици от ПГТП „Р. Цончев“, преподаватели и граждани с различен майчин език, ще ги напишат на родните си езици и на езиците, които владеят. Специално място в ателието ще има и превод на същите думи на жестомимичен език, осъществен с подкрепата на Дружеството на глухите. Участниците в събитието ще могат да упражнят изговарянето на думите от всеки език и представянето им на жестомимичен език.
Специален акцент е изложба-базар в полза на Фондация „Малки ангели“. Експонатите са изработени от нейни доброволци или са предоставени от дарители.
Последни новини

Вземете Huawei Watch 5 с до 300 лв. отстъпка от А1 и Extra SIM без такса за първите 6 месеца
15:22, 04 юли 25 / А1
Връщане в училище: как търговците се подготвят за един от най-силните сезони в годината
17:20, 03 юли 25 / Свят
Лятна селекция 5G смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
13:14, 03 юли 25 / А1
Добави коментар