Продължава дейността за консултиране на родители в 8 училища в Русенско
11:23, 07 окт 16
25
313
Шрифт:
Извършват се индивидуални консултации и мотивиране на родители на деца, които не посещават редовно училище и са застрашени от отпадане на място в учебните заведения в общините - партньори по проекта: основните училища в Русе „Ангел Кънчев”, „Алеко Константинов”, „Братя Миладинови” и „Никола Обретенов, както и в ОУ "Св. Климент Охридски”, Борово, ОУ „Никола Йонков Вапцаров”,с. Иваново, СОУ „Васил Левски”, Ветово и ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, Сеново.
Дейността се изпълнява от Сдружение „Българо- Румънскитрансграниченинститутпомедиация“ (БРТИМ).
Експертите на Сдружение БРТИМ проведоха срещи с педагогическите специалисти и училищните ръководства, по време на които бяха разяснени новите аспекти на дейността и беше договорен индикативен график на предоставяне на индивидуалните консултации и груповите срещи с родители.
Организирани бяха и първите индивидуални консултации в приемните за родители и в офиса на Сдружение БРТИМ.
Проектът "Интегриран подход на ОбщинаРусе за интегриране на ромите и други уязвими групи на територията на общини в област Русе" се изпълнява с финансовата подкрепа Българо-швейцарската програма за сътрудничество в рамките на Програма ЗОВ (Здраве и образование за всички).
Последни новини

През великденските празници работното време на магазините на А1 ще бъде променено
19:05, 18 апр 25 / А1
Благословени Великденски празници!
08:04, 18 апр 25 / Idealisti
Как да изберете подходяща агенция за дигитален маркетинг за вашия бизнес
06:50, 17 апр 25 / Свят
Добави коментар