Сериозен скок на осиновените кучета от приюти отчитат от „Екоравновесие“
14:40, 14 окт 16
25
432
Шрифт:
„Имаме ясна тенденция на увеличаване на осиновяванията спрямо миналата година, когато кучетата намерили дом са 438“, подчерта още Веселин Асенов.
Продължава и изоставянето на домашни любимци, като все пак се регистрира намаляване на броя на изоставените малки кученца спрямо миналата година.
От началото на юни 2016 г. Столична община и ОП „Екоравновесие” за поредна година стартираха кампания за безплатна регистрация, кастрация и ваксинация на дворни кучета. Кампанията обхвана районите Нови Искър, Витоша, Овча купел и Искър, като до момента са обработени 135 кучета. Целта на инициативата е да се намали популацията на безстопанствените кучета и изхвърлянето на малки кучета по улиците на София, което води до увеличаване броя на бездомните животни. Процедурата е абсолютно безплатна и включва кастрация, обезпаразитяване вътрешно и външно, поставяне на микрочип и ваксиниране, освен това според Закона за ветеринарно медицинската дейност, собствениците на кастрирани кучета се освобождават от годишната такса по Закона за местните данъци и такси. 326 кучета са кастрирани през месец септември от екипите на общинското предприятие.
142 000 лева са изразходваните средства за издръжка на приютите и ветеринарната клиника – осигуряване на лекарства, храна за животните, за консумативи и външни услуги като поддръжка на трафопост за приют „Горни Богров“, сметоизвозване, техническо поддържане на компютърна техника и системи за видеонаблюдение, автоматична телефонна централа, почистване на изгребните ями и други дейности.
Последни новини

Над 80 медала завоюваха сливенските ученици в международното състезание „Математика без граници“
17:05, 18 мар 25 / Регионални новини
Суеверия при носенето на сребърни бижута
16:30, 18 мар 25 / Свят
Смартфони за всеки вкус на лизинг с 0% лихва от А1 през март
17:49, 14 мар 25 / А1
Добави коментар