Свидетел по дело срещу бившия кмет на Исперих получи осъдителна присъда за лъжесвидетелстване
16:36, 20 окт 16
25
495
Шрифт:
Пробационните мерки включват задължителна регистрация по настоящ адрес два пъти седмично за срок от 6 месеца, както и задължителни периодични срещи с пробационен служител, също за срок от 6 месеца.
Тодоров е предаден на съд за лъжесвидетелстване от Районната прокуратура в Разград. На 13 ноември 2013 год. пред състав на Разградския окръжен съд като свидетел по наказателното дело срещу кмета на Исперих Адил Решидов устно съзнателно потвърдил неистина, че на 5 октомври 2008 г. в село Малък Поровец имало силна буря и силен дъжд, от което пострадала къщата му, намираща се във високата част на селото.
В хода на предварителното производство срещу Решидов подсъдимият заявил, че щети по къщата му не са причинявани от природно бедствие нито през 2008 г., нито през която и да е друга година. Въпреки това пред състав на съда бившият кмет на Малък Поровец решил да лъжесвидетелства в полза на подсъдимия Адил Решидов, който вече е с влязла в сила присъда за разпореждането с бюджетни целеви средства не по преднaзначение в размер на 365 359 лева.
Одобреното споразумение е окончателно и има силата на присъда, допълват от Апелативната прокуратура във Варна.
Последни новини

Смартфони за всеки вкус на лизинг с 0% лихва от А1 през март
17:49, 14 мар 25 / А1
Специална селекция дамски смартчасовници с до 300 лв. отстъпка от А1 през март
15:05, 13 мар 25 / А1
Най-доброто от „Оскарите“ и световното кино – сега в A1 Видеотека
12:45, 12 мар 25 / А1
Добави коментар