РИОСВ проверява нова серия сигнали за замърсявания в Русе, Мая Манолова идва за среща по проблема
09:47, 21 окт 16
25
470
Шрифт:
"Градът е обгазен безобразно. Това вече не се търпи", сподели общинският съветник Иво Пазарджиев, който настоя за среща с отговорните институции и дори ефективни протести с блокиране на възлови кръстовища и Дунав мост в случай, че не се вземат мерки за разрешаване на трайния проблем, тормозещ русенци все по-сериозно от началото на септември.
Във връзка с това от РИОСВ-Русе съобщиха, че експерти на екоинспекцията извършват извънредни проверки на обекти от Източна промишлена зона на града по повод снощните сигнали за миризми на нефтопродукти.
На 20 октомври след 23 часа са постъпили 15 сигнала на граждани първоначално в кварталите „Здравец“, „Здравец-Изток“, „Родина“, а по-късно и от ул. „Борисова“ и централните части.
Резултатите от проверките ще станат ясни след приключването им.
Междувременно стана ясно, че Омбудсманът на Република България Мая Манолова идва в Русе за среща с инициативния комитет организирал последните протести срещу замърсяването на въздуха в града.
Това заявиха от групата "Не на обгазяването в Русе". Срещата ще се проведе от 15 часа в сградата на Русенската стопанска камара на ул. „Църковна независимост“ №35.
Последни новини

Робърт Кийосаки предупреждава за насилие през лятото
06:35, 11 юни 25 / Idealisti
До 20% отстъпка на избрани модели смартчасовници Huawei през юни в А1
20:00, 10 юни 25 / А1
Не е лесно да бъдеш италианец
08:25, 10 юни 25 / Idealisti
Добави коментар