Младежи откраднаха кола от Белоградец, полицията я откри в Шуменско

12:55, 07 дек 16 25 588 Шрифт:
Topnovini Автор: Topnovini
Служители на областните дирекции на МВР във Варна и Шумен за часове намериха противозаконно отнет лек автомобил „Опел“. Четиримата крадци, трима от които непълнолетни, са установени и задържани.

За престъплението е съобщено вчера сутринта. Колата, която била с временни регистрационни табели, изчезнала от с. Белоградец, община Ветрино. Тя била паркирана пред заведение в селото отключена и с контактен ключ на таблото.

След получаване на сигнала са прегледани видеозаписи от камери в с. Белоградец и обект в съседно село. Записите са съпоставени и чрез тях са установени точният час на извършването на кражбата, броят на извършителите, както и отличителни белези на два автомобила, с които са се придвижвали.

В резултат на взаимодействие с шуменската полиция в ранния следобед вчера колата е намерена укрита в гаража на частен дом в с. Пет могили, община Никола Козлево. Той е собственост на 21-годишен младеж с инициали Н. С. Задържани са и другите трима младежи, участвали в кражбата – 17-годишен и двама 16-годишни от същото село.

На мястото е извършен оглед и след приключване на следствените действия лекият автомобил е върнат на собственика му във видимо добро техническо състояние. По случая е образувано досъдебно производство, работата продължава. 

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашият коментар беше успешно публикуван.

Реклама