Отличници от национален конкурс за есе ще влизат без изпит в ПУ "Паисий Хилендарски"

15:10, 07 фев 17 25 510 Шрифт:
Topnovini Автор: Topnovini
Конкурс за есе за ученици от 12 клас на тема „Аз и моят съсед – какво ни разделя и какво ни събира?“ организира Катедра „Етнология“ към Философско-исторически факултет на ПУ „Паисий Хилендарски“ със съдействието на Регионален инспекторат по образованието – Пловдив. Целта на организаторите е да стимулират творческия и изследователския дух, да провокират младите хора да изучават и съхраняват не само собствената си култура, но и тази на другия, различния (етнически, религиозно, културно), да потърсят корените на своята идентичност, но и да обърнат поглед към своя съсед. Конкурсът предполага дванадесетокласниците, които се включат в него, да проявяват интереси в областта на краезнанието, литературата, историята, етнографията, туризма и културното наследство.

Есето трябва да е с обем от 1 до 4 стандартни страници. Участниците в конкурса могат получат повече информация на адрес www.logos.uni-plovdiv.net Материалите се изпращат не по-късно от 15 март 2017 г. на електроннния адрес: [email protected]. Участниците в конкурса, които получат отлични оценки, ще имат възможност да се запишат за студенти в бакалавърска програма „Етнология“ или бакалавърска програма „Социална антропология“ във Философско-историческия факултет на Пловдивския университет през учебната 2017/2018 г.

Оценката от есето се признава за оценка от полагане на кандидатстудентски изпит, уточниха от факултета. Те обясниха, че това е в синхрон със Закона за висшето образование и по-специално с Наредбата за държавните изисквания за приемане на студенти във висшите училища на Република България, също така отговаря на условията, посочени в справочника на Пловдивския университет, според които участието в конкурса се признава за кандидатстудентски изпит.

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашият коментар беше успешно публикуван.

Реклама