След специализирана операция, в резултат от множеството предприети процесуално – следствени действия, под ръководството на Районната прокуратура във Варна, служители на отдел „Икономическа полиция” при ОДМВР са установили и задържали четирима души, участващи в схема за изработване и търгуване с много и различни видове неистински документи. За срок до 24 часа са задържани двама мъже и две жени: А.Т. (53 г.), И.И. (55 г.), В.Х. (50 г.) и Д.Т. (62 г.).
В автомобил, управляван от 53-годишния мъж, са намерени готови неистински документи - лични здравни книжки, медицински свидетелства, както и множество неистински печати. При последвалото претърсване в имоти на задържаните са намерени над 200 броя неистински печати на лекари, медицински лаборатории и държавни учреждения, както и над 250 неистински документа. Установено е, че дейността си четиримата са осъществявали през продължителен период от време и на територия, обхващаша цялото Черноморие.
По случая е образувано досъдебно производство, материалите са докладвани на прокурор от Районна прокуратура – Варна.
Предстоят масирани съвместни проверки по заведенията и търговските обекти заедно с компетентните държавни контролни органи, като при установяване на неистински документи ще бъде търсена наказателна и административна отговорност на лицата, ползващи неистинските документи, както и на работодателите, сключили трудови договори с горепосочените лица, съобщиха от областна дирекция на МВР във Варна.
Разбиха схема за ментета на здравни документи
11:39, 08 сеп 17
25
662
Шрифт:
Последни новини

Най-доброто от „Оскарите“ и световното кино – сега в A1 Видеотека
12:45, 12 мар 25 / А1
А1 стартира предварителните поръчки за новите Nothing Phone 3a и 3a Pro
15:39, 11 мар 25 / А1
Топ смартфони с до 400 лв. отстъпка от А1 през март
12:27, 10 мар 25 / А1
Добави коментар