ПСВ „Айндховен“ на крачка от групите на Шампионската лига

08:50, 22 авг 18 / Спорт 25 934 Шрифт:

Холандският ПСВ „Айндховен“ направи голяма крачка към класиране в групите на Шампионската лига по футбол, след като спечели като гост на БАТЕ „Борисов“ с 3:2 в Беларус в първи мач от плейофите.

Домакините поведоха с гол на Ясе Туминен, но холандците обърнаха резултата с голове на Гастон Перейра от дузпа в 35-ата минута и Ъпвин Лозано в 61-ата.

В 88-ата минута Александър Хлеб изравни, а секунди по късно Дониел Мален донесе победата на ПСВ „Айндховен“.

В други срещи „Бенфика“ и ПАОК завършиха 1:1, а „Цървена звезда“ и „Залцбург“ направиха 0:0.

Последните три първи плейофа за влизане в групите на Лигата ще се изиграят тази вечер.

От 22 часа са срещите: „Аякс“ – „Динамо“ (Киев), „Виедотон“ – АЕК и „Йънг Бойс“ – „Динамо“ (Загреб).