Волейболистите загубиха последния си мач преди Мондиала

15:50, 05 сеп 18 / Спорт 25 1402 Шрифт:

Българският национален отбор по волейбол загуби от Египет в последната си контрола преди световното първенство по волейбол, съобщи bTV. Тимът, воден от Пламен Константинов, отстъпи с 1:3 (22:25, 25:18, 23:25, 19:25) при закрита за зрителите проверка в зала "Конгресна" във Варна.

В първата контрола с Египет българският отбор записа победа с 3:0, а след това спечели и допълнителния четвърти гейм, който двата отбора бяха договорили. Националите завършват подготовката си с победа и загуба срещу всеки един от съперниците си - Русия, Белгия и Египет.

Константинов направи промени в стартовият състав за втория мач с африканците и даде шанс за изява на всички състезатели, които включи в групата.

Световното първенство по волейбол, на което България е домакин съвместно с Италия, започва в неделя. Българският отбор е в група с Полша, Куба, Иран, Финландия и Пуерто Рико. Първият мач на националите е срещу Финландия в неделя от 20:30 ч.