Свитолина надви Слоун Стивънс във финала на женския мастърс

17:50, 28 окт 18 / Спорт 25 1182 Шрифт:

Елина Свитолина спечели най-голямата титла в своята кариера, след като победи Слоун Стивънс с 3-6, 6-2, 6-2 за 2 часа и 23 минути игра във финалите на WTA в Сингапур.

24-годишната украинка записа пета победа в пет мача, които изигра по време на турнира.

В Сингапур осемте най-силни тенисистки в света бяха разделени на две групи, две от които достигнаха до полуфиналите. Турнирът се провежда от 1971-а година насам, а наградният му фонд е седем милиона долара.

Слоун Стивънс спечели първите три гейма по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част Свитолина направи три пробива и загуби само два гейма, а в решаващия трети сет поведе с 3:0 и затвори мача след три поредни гейма.

24-годишната тенисистка завършва годината с четири титли след успехите си в Бризбън, Дубай и Рим.