"Ливърпул" прегази "Арсенал" и гледа към титлата

21:37, 29 дек 18 / Спорт 25 1481 Шрифт:

Роберто Фирмино отбеляза хеттрик в гръмката победа с 5:1 срещу „Арсенал“ и временно „Ливърпул“ се изкачи на върха с вече девет точки преднина, след като днес „Тотнъм“ сгреши срещу „Уулвърхямптън“, губейки с 1:3 на „Уембли“.

„Артилеристите“ откриха резултата в 11-ата минута чрез Ейнсли Мейтланд-Найлс, но в 14-ата и 16-ата минута Фирмино направи пълен обрат, вкарвайки две бързи попадение, което разтърси лондончани.
В 32-ата минута египетската фурия Салах изведе по перфектен начин Садио Мане, който не сгреши за 3:1.

В самия край на първото полувреме именно Салах направи резултат 4:1, реализирайки от дузпа.

„Ливърпул“ започна много силно и втората част на двубоя и веднага се настани в половината на лондончани. Натискът даде резултат и в 65-ата минута Ловрен спечели втора дузпа за тима си, която бе изпълнена успешно от Роберто Фирмино, който реализира своя хеттрик (5:1).

Тимът на Юрген Клоп вече е с 20 шампионатни мача без загуба, но следващият им мач е срещу големия конкурент за титлата „Манчестър Сити“.

„Арсенал“ остава пети, след една победа в четири мача в лигата, на две точки от ТОП4.