Нишикори на финал в Бризбън, среща Медведев

16:50, 05 яну 19 / Спорт 25 1413 Шрифт:

Кей Нишикори се класира за втори път на финала на турнира в Бризбън, Австралия, и в неделя ще се бори за първи трофей от състезанието от категория АТР 250 срещу Данийл Медведев.

Поставеният под №2 японец не даде шанс на французина Жереми Шарди и го надигра с 6:2, 6:2. Нишикори записа седмата си победа от девет мача срещу Шарди само за 66 минути, като и двата сета се развиха по идентичен начин.

Шарди имаше аванс от 2:1 без пробив във всеки от двата сета, но Нишикори направи две серии от по 5 поредни гейма и вече чака съперника си на финала.

Той ще бъде поставеният под №4 Данийл Медведев. Руснакът се наложи над Жо-Вилфред Цонга от Франция със 7:6(6), 6:2. Цонга имаше два сетпойнта в тайбрека на първата част, но не успя да ги реализира.

На четвъртфиналите Нишикори победи Григор Димитров със 7:5, 7:5. През 2017-а японецът отстъпи в битката за титлата в Бризбън точно на българина.