Новак Джокович е на седми финал на Australian Open

12:50, 25 яну 19 / Спорт 25 1135 Шрифт:

Световният №1 в тениса Новак Джокович за седми път ще играе на финала на Откритото първенство на Австралия.

Сърбинът разгроми 28-ия в схемата в Мелбърн Люка Пуй от Франция с 6:0, 6:2, 6:2 след 85 минути игра. Така в неделя срещу Рафаел Надал Джокович ще се бори за 15-ата си титла от Големия шлем в своя финал №24. До момента Новак е спечелил и шесте мача за титлата на „Род Лейвър Арина“.

Първата част продължи само 22 минути. В нея Джокович доминираше и спечели 28 от 40-те точки.

Пуй очевидно беше „свършил горивото“ и не оказваше почти никаква съпротива. Той успя да прекъсне негативната серия от седем поредни загубени гейма за 1:1 във втория сет. Ноле проби отново за 3:1. При 5:2 сърбинът стигна до сетбол при сервис на съперника и го реализира след бекхенд в аут на съперника.

Терорът на Новак продължи и в третия сет. Той проби в началото и затвърди 4:1. При 5:2 сърбинът стигна до два мачбола и реализира втория при бекхенд в мрежата на Пуй.

Водачът в схемата завърши с 24 печеливши удари (6 аса) при едва 5 непредизвикани грешки.

Джокович води с 27-25 победи срещу Рафаел Надал. Двамата изиграха в Мелбърн епичен финал през 2012-а, спечелен от белградчанина в пет сета. За последно двамата тенис титани играха на полуфинал на „Уимбълдън“ миналата година, когато след голяма драма Ноле спечели с 6:4, 3:6, 7:6(9), 3:6, 10:8.