Наоми Осака е новата шампионка на Australian open

15:42, 26 яну 19 / Спорт 25 1392 Шрифт:

Наоми Осака е новата шампионка на Australian open. Така тя спечели втората си поредна титла в турнири от "Големия шлем", след триумфа на Откритото първенство на САЩ преди няколко месеца и освен трофея си гарантира и първото място в световната ранглиста от понеделник. В първия сет нямаше пробиви, а в последвалия тайбрек Осака се наложи категорично със 7:2 точки. Квитова започна по-добре втората част като поведе набързо с 2:0 , но японката отвърна със серия от четири поредни гейма, а няколко минути по-късно достигна и до три поредни мачбола при резултат 5:3 своя полза при сервис на чехкинята. Последва страхотна серия на двукратната шампионка от Уимбълдън, която не само, че успя да измъкне гейма, но и взе следващите три, за да спечели сета със 7:5. След почивката японската състезателка стигна до пробив за 2:1, а при 4:2 имаше нови три точки за пробив, но Квитова удържа подаването си. Няколко минути по-късно 21-годишната Осака отново сервираше за титлата,но този път не повтори грешките от втория сет, като спечели сервис гейма си на 15 и завоюва титлата в Мелбърн.