Контузии и нулево равенство между "Манчестър Юнайтед" и "Ливърпул"

18:12, 24 фев 19 / Спорт 25 1285 Шрифт:

„Манчестър Юнайтед“ и „Ливърпул“ завършиха при резултат 0:0 в голямото дерби от 27-ия кръг на Английската висша лига. Срещата се проведе на „Олд Трафорд“, която ме наблюдавана от 74 519 зрители.

Проблемите за домакините от Манчестър започнаха в самото начало на мача. Оле Гунар Солскяер извърши и трите си смени принудително още през първите 45 минути.
В 21-ата минута Андер Ерера бе заменен от Андреас Перейра, а четири минути по-късно Джеси Лингард влезе на мястото на Хуан Мата. Лингард не бе напълно възстановен от предишна контузия и 45-ата минута и той напусна терена, а на негово място влезе Алексис Санчес.
Маркъс Рашфорд също изпитваше болки, но успя да ги преудолее и завърши двубоя на терена.

Междувременно в 31-ата минута Юрген Клоп смени Роберто Фирмино, който усети болки в задната част на бедрото. На негово място влезе Даниел Стъридж.

През второто полувреме двата тима се надлъгваха тактически и за тях бе по-важно да не загубят мача на „Олд Трафорд“, отколкото да го спечелят.
В 90-ата минута Крис Смолинг получи добра топка в наказателно поле на противника, но не можа да отправи удар.

И така при резултат 0:0 „Манчестър Юнайтед“ удължи непобедимата си серия в шампионата до 10 мача, а „Ливърпул“ - до шест. Стражът на Юнайтед Давид де Хеа записа 100 сухи мрежи откакто брани вратата на любимия си отбор

„Червените дяволи“ заемат петата позиция в шампионата с 52 точки, след като „Арсенал“ спечели домакинството си срещу „Саутхамптън“ с 2:0 и дръпна пред тима от Манчестър с една точка.
„Ливърпул“ е на първо място с 66 точки след 27 мача, а големият съперник „Манчестър Сити“ е с точка по-малко.