Волейболистките ни достигнаха четвъртфинал на Европейското първенство

21:25, 01 сеп 19 / Спорт 25 3200 Шрифт:

Женският национален отбор по волейбол се класира за четвъртфиналите на Европейското първество след убедителен успех над Азербайджан с 3-0 гейма – в отделните части (25-12, 25-16, 25-23).

В първите две части възпитаничките на Иван Петков бяха на висота и не оставиха шансове на своите опонентки. В третата част азербайджанките оказаха съпротива на нашите състезателки, но силите им стигнаха само за по-почетна загуба в гейма, предаде БГНЕС.

Така България е на четвъртфинал на Европейския шампионат, където ще се изправи срещу действащия световен и европейски шампион Сърбия в турската столица Анкара.

В същия поток един срещу друг излизат отборите на Италия и Русия. В долната половина на схемата Холандия чака своя съперник от спечелилия измежду Турция и Хърватия, а Германия ще играе с победителя от Полша-Испания.

Всички четвъртфинали ще се изиграят на 4 септември.