Франция и Сърбия са полуфиналисти на европейското по волейбол

08:44, 25 сеп 19 / Спорт 25 2725 Шрифт:

Отборите на Франция и на Сърбия се класираха за полуфиналите наевропейското първенство по волейбол за мъже, съобщи БНР.

Пред 7000 зрители в залата на Изложбения парк "XXL" в Нант момчетата на треньора Лоран Тили надиграха олимпийския вицешампион Италия с 3:0 гейма, в отделните части 25:16, 27:25, 25:14 точки. Фантастичен мач за Франция изигра диагоналът Стефан Бойер, който отбеляза 25 точки. Ървин Нгапет добави още 13 точки за успеха. За "Скуадра адзура" Османи Хуанторена завърши с 9 точки.

Така "петлите" отново влязоха във финална четворка на континентален шампионат след 2015 година, когато спечелиха и титлата след победа с 3:0 гейма над Словения в София. От друга страна Италия за второ поредно европейско първенство отпада на 1/4-финалната фаза.

В полуфиналите Франция ще играе срещу Сърбия, която успя да надделее изключително трудно и драматично над Украйна с 3:2 гейма в спортната зала в Антверп пред около 1650 зрители.

Най-полезен за сръбския тим беше Александър Атанасийевич с 24 точки. Урош Ковачевич добави още 21 точки. За украинците Ян Ерещенко и Дмитро Виетский реализираха 18 и 17 точки, но техните усилия не бяха достатъчни за победа.

По този начин играчите на Слободан Ковач стигат до финалната четворка на второ поредно континентално първенство, след като през 2017-а Сърбия спечели бронзовите медали в Полша. От друга страна, въпреки загубата и отпадането си, Украйна изравни най-доброто си класиране на Европейско първенство в историята - 6-о място от дебютното си участие през далечната 1993 година.