Ливърпул допусна седем гола за първи път от 57 години насам

09:59, 05 окт 20 / Спорт 25 1996 Шрифт:
Юлиан  Тодоров Автор: Юлиан Тодоров

Шампионът на Англия “Ливърпул” допусна една от най-тежките загуби в историята си и допусна седем гола за първи път от 1963 година насам, след като бе разбит с 2:7 при гостуването си на Астън Вила по време на мач от 4-тия кръг на Висшата лига.

По-рано вчера “Тотнъм” победи “Манчестър Юнайтед” с 6:1 на "Олд Трафорд", но най-шокиращият резултат тепърва предстоеше. По-късно вечерта момчетата на Юрген Клоп тотално се сринаха на "Вила Парк".

Сериозна грешка на резервния вратар на "червените" Адриан позволи на Оли Уоткинс да открие резултата в полза на “Виланите”, след което бирмингамци постоянно намираха празни пространства зад гърба на защитата на гостите и стигнаха до нови три гола до почивката - още два на Уоткинс и един на Джон Макгин.

Мохамед Салах върна един гол за Ливърпул, но през второто полувреме картината на терена не се промени и Джак Грийлиш вкара нови два гола, а Рос Баркли добави един, докато за мърсисайдци Салах вкара още едно почетно попадение.

По този начин Ливърпул загуби първи точки през сезона след трите си поредни победи до момента, докато Астън Вила остава със 100-процентов актив от три победи от три мача.

Ливърпул се превърна в първия шампион на Англия, който допуска седем гола в един мач от Арсенал през 1953 година насам, а "червените" записват най-много допуснати голове в първите си четири мача от сезона от 1937 година (11 гола).