След 30 г. българка спечели медал по спортна гимнастика

10:50, 20 дек 20 / Спорт 25 3168 Шрифт:
Антония Руменова Редактор: Антония Руменова

След 30 години България спечели медал във финал на уред от европейско първенство по спортна гимнастика. Отличието е първото в историята на този спорт у нас при девойките.

Валентина Георгиева извоюва среброто във финала на прескок в шампионата на Стария континент, който се провежда в турския град Мерсин.

Възпитаничката на Филип Янев, който е пети във финала на прескок на Олимпиадата в Атина, изпълни по блестящ начин двата прескока във финала и с оценка от 13.800 точки (13.900 точки за първи прескок и 13.700 точки за втори прескок).

Снимка: БНР

Шампионка стана Ана Барбосу (Румъния). Шампионката  в многобоя стъпи на европейския връх и на прескок с резултат от 13.975 точки (14.250 точки за първи прескок и 13.700 точки за втори прескон.), пише БНР.

Бронза стана притежание на Даря Ляска (Украйна) с 13.100 точки (14.150 точки за първи прескок и 12.550 точки за втори прескок).