Меси счупи рекорд на Пеле

08:50, 23 дек 20 / Спорт 25 2811 Шрифт:
Василена Йорданова Редактор: Василена Йорданова

Нападателят на „Барселона“ Лионел Меси подобри рекорда на легендарния Пеле за най-много голове с един клуб.

33-годишният аржентинец вече има 644 попадения за „Барса“ в актива си,  с едно повече от бразилеца. Според много специалисти този рекорд няма да бъде счупен никога повече, съобщи БНТ.

„Барселона“ победи „Валядолид“ с 3:0 като гост в мач от 15-и кръг на Примера дивисион. Клеман Лангле даде преднина на каталунците в 21-ата минута, а Мартин Брайтуайт покачи на 2:0.

Меси стана автор на историческия гол в 65-ата минута. С него той изпревари Пеле, който вкара 643 гола за „Сантос“ от 1956 до 1974 г., след което проведе два сезона в Ню Йорк Космос.

Когато започнах да играя футбол, никога не съм мислил, че мога да подобря какъвто и да е рекорд. Още повече като този, който поставих днес и по-рано принадлежеше на Пеле. Мога само да благодаря на всички, които ми помагаха в продължение на много години, моите съотборници, семейството ми, приятелите ми и всички, които ме подкрепят всеки ден. Прегръдки“, написа Меси в Инстаграм.