С пирова победа „Лудогорец“ отпадна от Шампионска лига

08:13, 25 авг 21 / Спорт 25 4874 Шрифт:
Цветилена Симеонова Редактор: Цветилена Симеонова

Българският шампион „Лудогорец” се бори смело срещу шведския първенец „Малмьо” и го победи с 2:1. Това обаче не бе достатъчно за класиране в групите на Шампионска лига. С общ резултат 2:3 скандинавците ще играят в най-реномирания европейски клубен турнир, докато „Лудогорец” ще спори с отборите от Лига Европа, предаде Gong.bg.

„Лудогорец“ допусна прекалено много грешки и загуби от „Малмьо“

Мачът за родния шампион стартира прекрасно, след като в 10-ата минута капитанът Антон Недялков даде аванс на „орлите”, но в 43-ата Велко Бирманчевич изравни резултата. По-рано през първата част гол на „Малмьо” на Сьорен Рикс бе отменен след ВАР заради засада. В 59-ата минута „Лудогорец” получи дузпа. Зад топката застана Сотириу, който вкара - 2:1.

Първият мач между двата тима завърши 2:0 в полза на „Малмьо”.