Германия изхвърли България от Евроволей 2021

08:16, 13 сеп 21 / Спорт 25 2053 Шрифт:
Василена Йорданова Редактор: Василена Йорданова

България отпадна от Европейското първенство по волейбол за мъже. В осминафинален двубой, игран в Острава (Чехия), българите отстъпиха с 1:3 (14:25, 25:18, 19:25, 22:25) на Германия и приключиха участието си на шампионата на Стария континент.

България е на 1/8-финал на европейското по волейбол

В първата част Бундестима водеше уверено с 11:7 и 20:11, за да вземе аванс в срещата след 25:14.

„Трикольорите“ си върнаха самочувствието във втория гейм, когато натрупаха преднина от 16:13. Изравняването и надеждите за обрат дойдоха при 25:18 и добра атака за Мартин Атанасов.

В следващата част германците отново играха по-силно в нападение и изградиха солиден аванс от пет точки - 15:10, след което приключиха гейма при 25:19.

В последната част България имаше шанса да поведе с 10:5, но допусна изравняване при 13:13. Бундестима отново демонстрира силната си игра в защита, а младият нападател Аспарух Аспарухов, който влезе като резерва, спаси първия мачбол за Германия. Краят на двубоя дойде при 25:22 и сервис в аут на Мартин Атанасов при третата възможност за Бундестима.

Най-резултатни за България станаха Цветан Соколов и Алекс Грозданов с по 8 точки. Стефан Чавдаров и Мартин Атанасов добавиха по още 7 точки в актива на "трикольорите", предаде Gong.bg

За Германия с 19 точки се отличи Мориц Карлицек в мача, продължил 96 минути. Антон Бреме завърши с 12 точки.

На четвъртфиналите на шампионата германците ще се изправят срещу Италия.