Националите оцеляха в жестоката битка срещу Украйна

22:03, 11 ное 21 / Спорт 25 2059 Шрифт:
Василена Йорданова Редактор: Василена Йорданова

Националния отбор на България по футбол измъкна 1:1 при гостуването си на Украйна в приятелски мач, игран в Одеса.

„Лъвовете“ се браниха геройски в дълги периоди от двубоя и стигнаха до равенството с единствения си точен удар, предаде bTV.

„Трикольорите“ поведоха в 35-ата минута с първото попадение на Радослав Кирилов за представителния ни тим.

Домакините направиха куп пропуски и срещнаха сериозни трудности с преодоляването на вратаря Николай Михайлов през първата част и на дебютанта Светослав Вуцов след почивката. Украйна все пак отбеляза в 79-ата минута с красиво изпълнение на Тарас Степаненко.

В крайна сметка тимът ни записа трето равенство срещу Украйна (+ три загуби), като до този момент тимът ни не е успявал да запише победа срещу този съперник.

Двубоят беше подготовка за двата тима за заключителната част от евроквалификациите за Мондиал 2022. България гостува на Швейцария в понеделник, 15 ноември, докато украинците ще срещнат тима на Ивайло Петев – Босна и Херцеговина.