Злато за Антоанета Костадинова на Световната купа в Баку

14:37, 02 юни 22 / Спорт 25 1619 Шрифт:
Ирина Иванова Редактор: Ирина Иванова

Олимпийската вицешампионка по спортна стрелба от Игрите в Токио Антоанета Костадинова спечели златен медал в дисциплината 25 метра малокалибрен пистотлет на Световната купа в Баку (Азербайджан), предаде БНР.

Бронз за Антоанета Костадинова на световното в Кайро

Българката поведе след прецизната стрелба в сряда с резултат 280 точки, а днес в бързата постигна 294 и с общ сбор от 586 точки влезе с най-добър резултат във финала. В битката за отличията състезателката на Христо Маринов повали 32 мишени, с което победи унгарката Вероника Майор (27) и украинката Анастасия Ниемец (18), пише sportal.bg.

За Костадинова това е втори медал от Баку, след като спечели бронзов медал на пневматичен пистолет.

Другата българка Мирослава Минчева постигна общо 573 точки (280+293) и зае 35-о място в крайното класиране от 61 ,участнички.