„Лудогорец“ детронира „Левски“, Купата на България ще има нов носител

10:45, 05 дек 22 / Спорт 25 1999 Шрифт:
Василена Йорданова Редактор: Василена Йорданова

Лудогорец“ елиминира „Левски“ в турнира за Купата на България - последният осминафинал завърши 2:1 за „орлите“, след като „сините“ поведоха, а в края пропуснаха дузпа. Така отборът от „Герена“ сдаде трофея в Разград в заключителния мач в професионалния ни футбол тази година.

Уелтон даде аванс на „Левски“, като засече топката с тялото си в 61-ата минута. Треньорът на шампионите Анте Шимунджа, за чиято смяна се заговори в последните дни, направи смени, а тимът му реагира и стигна до бърз обрат.

В 69-ата влезлият от скамейката Игор Тиаго изравни, а в 78-ата Бърнард Текпетей вкара за 2:1 след самостоятелен пробив и силен шут.

„Левски“ получи дузпа в 89-ата за игра с ръка, но Хосе Кордоба пропусна да направи 2:2, а оттам и вероятно да вкара мача в продължения - прати топката над вратата.

В добавеното време „синият“ натиск не даде резултат, така за първи път „Лудогорец“ елиминира „Левски“ за Купата, съобщи Клуб Z.

Отборът от „Герена“ започна по-активно с типичната си „висока“ преса и много движение по терена. Георги Миланов отправи два удара, а най-добрата възможност се откри пред Уелтон. Веднъж пък Антон Недялков решаващо изчисти топката пред бразилеца. „Лудогорец“ бе учудващо пасивен, така и не стигна до голова възможност през първата част. Първото полувреме бе за „Левски“.

След почивката срещата вървеше равностойно, но „сините“ отново бяха по-дейни. Така логично откриха резултата, но по-високата класа на „Лудогорец“, най-вече по-широката скамейка, обърна развоя.

ВАР се намеси при гола на „Левски“, изравнителният гол и дузпата за гостите.