Пловдивчани протестират с цветя срещу огъня, изпепелил 4 тютюневи склада
19:43, 21 авг 16
25
841
Шрифт:
Хората носиха цветя, които закрепиха върху металната ограда, която вече е поставена като част от мерките за безопасност.
В района все още има разположени полицейски патрули, има и 1 пожарна, която следи за евентуално разпалване на огъня през нощта.
Пловдивчани са раздвоени в позицията си. Едни от тях искат бързи промени в Закона за културното наследство, който забранява ново строителство върху опожарено културно наследство.
Други са унили и считат, че за пореден път всичко ще бъде покрито. Хората обаче са единни в едно- искат да се предприемат действия и да се разберат причините за пожара, най-вече дали той е умишлен.
На присъстващите се раздават и траурни лентички, за да се почете „смъртта“ на поредното културно наследство.
Още от „“
Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Добави коментар