Цецка Цачева в Сливен: Европа има нужда от действие спрямо тероризма и бежанската вълна (аудио, снимки)
13:45, 16 ное 15 / Политика
25
484
Шрифт:
„Случилото се в Париж е зверство за съвременния, цивилизован свят”, каза Цачева.
„Не са достатъчни само усилията на отделните държави членки на ЕС. Европа има нужда от обща политика по отношение на проблема с тероризма, както и обща политика по отношение на бежанската криза – като тези два проблема са свързани и ние трябва да работим в посока единство и то единство в действието. Защото времето на разговорите, на консултациите, на изслушването, на събирането на информация, на обработката, на анализите, вече е отминало и Европа има нужда от действие”, обяви още председателят на НС.
Тя добави, че действията на българската държава са били своевременни. Оперативното бюро е заседавало още в сутришните часове след атентатите.
„Решенията са известни. Действията в изпълнение на тези решения са факт – засилено полицейско присъствие, съвместни операции с ДАНС и МВР спрямо лица без документи”, категорична е Цачева.
Председателят на Народното събрание Цецка Цачева бе в Сливен за участие в регионалната среща на клубове „Млади възрожденци”. Тема на срещата в зала "Васил Левски" бе „Младите възрожденци и бъдещето на България”.
Освен Цачева сред официалните лица бяха и председателят на Общобългарския комитет „Васил Левски” Васил Василев, Стефан Радев – кмет на Община Сливен, Димитър Сяров – областен управител на Сливен,
Още от „Политика“

Община Сливен организира кампания по преброяване на безстопанствените кучета
17:51, 03 сеп 25 /
В Сливен ще бъде заключителният етап и финал на 72-рата Международна колоездачна обиколка на България
19:55, 31 авг 25 /
На 12 август Сливен ще отбележи Международния ден на младежта
09:14, 11 авг 25 /
Община Сливен продължава ежедневни оросявания в квартал "Речица"
11:12, 21 юли 25 /Последни новини

А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
А1 с нова възможност за дарение през Моят А1
15:57, 16 сеп 25 / А1
А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
Добави коментар