В Сливен очакват съветник на министър Кралев за Европейската седмица на спорта
07:36, 16 сеп 16 / Спорт
25
557
Шрифт:
На проявите ще присъства съветникът на министъра на младежта и спорта Валентин Заяков. При пристигането си в Сливен гостът ще посети част от спортната база в града.
Досега за Европейската седмица на спорта в Сливен беше осигурен свободен достъп до общинските спортни зали „Васил Левски“, „Асеновец“, „Младост“, спортните площадки и Градската градина. Клубове от града, по график, направиха демонстрации с основни умения по баскетбол, волейбол, футбол, джудо, самбо, сумо.
Предстои на 17 септември в спортна зала „Младост“ умения да покажат състезателите по скокове на батут.
„Европейската седмица на спорта“ е инициатива на Европейската комисия и се организира за втора поредна година в 31 държави от стария континент. Проектът в България е съфинансиран по Програма Еразъм + на Европейската комисия. Целта на инициативата е да се насърчат всички хора, без значение от тяхната възраст, занимание и спортни умения, да бъдат физически активни.
Още от „Спорт“

Община Сливен организира кампания по преброяване на безстопанствените кучета
17:51, 03 сеп 25 /
В Сливен ще бъде заключителният етап и финал на 72-рата Международна колоездачна обиколка на България
19:55, 31 авг 25 /
На 12 август Сливен ще отбележи Международния ден на младежта
09:14, 11 авг 25 /
Община Сливен продължава ежедневни оросявания в квартал "Речица"
11:12, 21 юли 25 /Последни новини

А1 приема предварителни поръчки за най-новите продукти на Apple
20:34, 12 сеп 25 / А1
Умен старт на новия семестър – водещи смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
19:02, 11 сеп 25 / А1
Най-новите продукти на Apple – скоро в А1
18:28, 10 сеп 25 / А1
Добави коментар