В Добрич представят новия албум на Ангел Заберски трио
08:24, 15 апр 16 / Култура
25
493
Шрифт:
Ангел Заберски Трио ще представи втория си авторски албум „Like (А) Jazz“, като част от националното турне, което обхваща седем града в България.
Ангел Заберски споделя за творческия си проект: „В новия албум буквално джазът среща класиката. Албумът включва известни опери и пиеси в съвременен джаз вариант. Стремежът е стриктно да се запазят авторовите идеи и мелодии, така че те да се разпознават лесно от публиката. В същото време са интерпретирани с чувство на свобода и обширност, типично за джаза. В новите произведения са включени Шуман, Пучини, Чайковски, сред които една малко популярна, но изключително красива пиеса на Пучини “Хризантеми“, както и други подобни с привкус на романтика“.
Музиката от новия албум на Ангел Заберски Трио напомня за късен романтизъм с импресионистични нотки. Изявата на всеки един от тримата музиканти е максимално обрана, именно с цел мелодията да бъде лишена от агресия или излишна показност. Ангел Заберски залага на силните страни на своето трио – безкомпромисен професионализъм и изключително сработено партниране между мислещи музиканти.
Билети се продават на касата в концертна зала „Добрич“ и на място преди концерта, като цената е 10 лв.
Още от „Култура“

Американец скочи от блок в Добрич и уби пешеходец
10:43, 13 юли 22 /
Жена е била жестоко убита в Тервел, издирват бившия й съпруг
15:23, 28 дек 21 /
Обновена

Капитанът на „Вера Су“ и помощникът му остават за постоянно в ареста
19:05, 08 окт 21 /
Обновена

Товарен кораб заседна край Камен бряг
15:39, 20 сеп 21 /Последни новини

Рулетка онлайн 2025 - Стратегии и топ казина
15:40, 19 сеп 25 / Свят
Община Сливен ви кани: тази вечер започва фестивалът „Стоте войводи“
15:05, 19 сеп 25 / Регионални новини
А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
Добави коментар