По искане на Районната прокуратура в Ген. Тошево съдът задържа под стража 25 иракчани
15:10, 13 дек 16
25
499
Шрифт:
Осем от нелегалните мигранти са задържани от българските гранични власти на 8 декември 2016 г. в района на село Росица, община Генерал Тошево. 17 иракчани са задържани от граничните власти на Румъния и са върнати обратно в България на 10 декември 2016 г. В двете групи, които са преминали нелегално българската граница, има и 11 деца на възраст от 1 до 14 години.
Групата от 36 иракчани, с изключение на двама, е успяла да напусне бежанския лагер в Харманли. Някои от възрастните иракчани са без документи, както и всички деца. За някои от нелегално преминалите границата престъплението по член 279, ал. 2 от Наказателния кодекс е извършено при условията на повторност, което се наказва с лишаване от свобода от 1 до 6 години и глоба от 100 до 300 лева.
Децата на нелегалните мигранти са настанени в детски заведения в град Добрич. 15 иракчанки са настанени в ареста в Добрич, а иракчаните с мярка за неотклонение “Задържане от стража“, определена от Районния съд в Генерал Тошево, са приведени в следствения арест във Варна. Предстои изготвянето на обвинителни актове срещу 25 граждани на Ирак и внасянето им в съда.
Още от „“

Американец скочи от блок в Добрич и уби пешеходец
10:43, 13 юли 22 /
Жена е била жестоко убита в Тервел, издирват бившия й съпруг
15:23, 28 дек 21 /
Обновена

Капитанът на „Вера Су“ и помощникът му остават за постоянно в ареста
19:05, 08 окт 21 /
Обновена

Товарен кораб заседна край Камен бряг
15:39, 20 сеп 21 /Последни новини

През великденските празници работното време на магазините на А1 ще бъде променено
19:05, 18 апр 25 / А1
Благословени Великденски празници!
08:04, 18 апр 25 / Idealisti
Как да изберете подходяща агенция за дигитален маркетинг за вашия бизнес
06:50, 17 апр 25 / Свят
Добави коментар